http://muscenter.ge/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_3190agk-is-118.jpglink
http://muscenter.ge/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_3371agk-is-118.jpglink
http://muscenter.ge/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_9556agk-is-118.jpglink
http://muscenter.ge/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_9484agk-is-118.jpglink
0 1 2 3
Progress bar

სპექტაკლები

წინა შემდეგი
სოფლის ღირსება საკონცერტო

სოფლის ღირსება ს…

23-11-2012

პარიზის ღვთისმშობლის ტაძარი

პარიზის ღვთისმშო…

23-11-2012

ლუჩია დი ლამერმური

ლუჩია დი ლამერმუ…

23-11-2012

თავფარავნელის ბალადა

თავფარავნელის ბა…

23-11-2012

იესო ქრისტე სუპერ ვარსკვლავი

იესო ქრისტე სუპე…

23-11-2012

სოფლის ღირსება

სოფლის ღირსება

23-11-2012

ქეთო და კოტე

ქეთო და კოტე

23-11-2012

ბათუმისკლასიკური მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალი

სამხატვრო ხელმძღვანელი – ელისო ბოლქვაძე

მხარდამჭერები და ორგანიზატორები:

საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის გნათლების კულტურისა და სპორტის სამინისტრო

ბათუმის სახელმწიფო მუსიკლაური ცენტრი

საქველმოქმედო ფონდი „ლირა“ 

ბათუმის ხელოვნების ცენტრი

22–28 ივნისი, 2013 წელი  

ფესტივალის გახსნა

22 ივნისი – შაბათი, 19 საათი 

 

I განყოფილება 

ბათუმის საფესტივალო ორკესტრი – მთავარი დირიჟორი გიორგი ჟორდანია

ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრის კაპელა – ქორმაისტერი ლელა დოლიძე

კონსულტანტი – ქეთევან მანელიშვილი 

ჯუზეპე ვერდი – უვერტიურა ოპერიდან „ბედის ძალა“

ვოლფგანგ ამადეუს მოცარტი – სავიოლინო კონცერტი №5, სოლისტი – ვალერი სოკოლოვი

 

II განყოფილება

ჯუზეპე ვერდი –გუნდი ოპერიდან „ნაბუქო“, ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრის კაპელა                                

ჯაკომო პუჩინი – კალაფის I არია “Non piangere Liu” ოპერიდან „ტურანდოტი“

სოლისტი – ირაკლი კახიძე

რუჯერო ლეონკავალო – კანიოს არია “Vesti la Giubba” ოპერიდან „ჯამბაზები“, სოლისტი – გივი ჭიჭინაძე

პიეტრო მასკანი – ინტერმეცო ოპერიდან „სოფლის ღირსება“

ჯაკომო პუჩინი – პინკერტონის არია “Addio, fiorito asil” ოპერიდან „მადამ ბატერფლაი“, სოლისტი – ირაკლი კახიძე

ედუარდ ელგარი – ნიმროდი „ენიგმა ვარიაციებიდან“

ჯაკომო პუჩინი – კალაფის II არია “Nessun Dorma” ოპერიდან „ტურანდოტი“, სოლისტი – გივი ჭიჭინაძე, ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრის კაპელა  

კამილ სენ–სანსი – საფორტეპიანო კონცერტი №2,თხზ.22, g-moll (II-III ნაწილი), სოლისტი – ელისო ბოლქვაძე

23 ივნისი – კვირა, 19 საათი

შეხვედრა მსოფლიოში ცნობილ მუსიკალურ კინორეჟისორთან –ბრუნო მონსანჟანთან  (საფრანგეთი).

ნაჩვენები იქნება ნაწყვეტები მსოფლიოში გახმაურებული ფილმიდან სვიატოსლავ  რიხტერზე  (რუსულ ენაზე).

24 ივნისი – ორშაბათი,12–16 საათი

ელისო ბოლქვაძის მასტერკლასი ახალგაზრდა პიანისტებისთვის

ელისო ბოლქვაძის საქველმოქმედო ფონდი „ლირა“

ევგენი მიქელაძის სახელობის №2 ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

 

24 ივნისი – ორშაბათი,19 საათი

ლიტვისა და საქართველოს მეგობრობისადმი მიძღვნილი საღამო

კონცერტი იმართება საქართველოში ლიტვის საელჩოს პატრონაჟით

 

პროგრამა

ბათუმის საფესტივალო ორკესტრი,მთავარი დირიჟორი – გიორგი ჟორდანია

ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრის კაპელა,ქორმაისტერი – ლელა დოლიძე

კონსულტანტი –ქეთევან  მანელიშვილი

საქართველოს ჰიმნი

ლიტვის ჰიმნი

კარლ მარია ვონ ვებერი – კონცერტი კლარნეტისა და ორკესტრისათვის

სოლისტი – ვიტაუსას გიედრაიტისი – კლარნეტი (ლიტვა)

ბალის დვარიონასი – „ციგაზე, მთის ძირში“

მიშელ სონი – „ორი პროლეგომენი და ეტიუდი“

ედვარდ გრიგი – „ჯუჯების მარში“ op.54 no.3

ენდი მაკდაუელი – „ჯადოქართა ცეკვა“ op.17 no.2

სოლისტი – კასპარას მიკუზისი – ფორტეპიანო

ვიტაუტას ბარკაუსკას – „ელეგია და ფანტასტიკური ტოკატა“

მიშელ სონი – „ორი პროლეგემონი და ეტიუდი“

ედუარდ გრიგი – „პეპელა“

ჰეიტორ  ვილა–ლობოსი – „კატა და თაგვი“

სოლისტი – მილდა დაუნორაიტე – ფორტეპიანო

ვიტაუტას ბარკაუსკას – „თამაშები“ ოპ. 113

ვალერი გავრილინი – „ტარანტელა“

ოლეგ ხრომუშინი – „სპილოები და ვეფხვები“

                              სოლისტები – კასპარას მიკუზისიდამილდა დაუნორაიტე  (ოთხი  ხელისთვის)

მიკალოუს კონსტანტინას ჩურლიონისი – საგუნდო სიმღერები

„Sanctus“ -ბათუმის  სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრის კაპელა,  ქორმაისტერი – ლელა  დოლიძე

ბათუმის მელიტონ ბალანჩივაძის სახელობის ხელოვნების სკოლის ბავშვთა გუნდი,

                                                                                                                      ქორმაისტერი – რუსუდან ბერიძე

ბათუმის რევაზ ლაღიძის სახელობის სამუსიკო სკოლის ბავშვთა გუნდი,ქორმაისტერი – მაგდა

მათითაიშვილი

ბათუმის ზაქარია ფალიაშვილის სახელობის სამუსიკო სკოლის ბავშვთა გუნდი,

ქორმაისტერი –ქეთევან მანელიშვილი

25 ივნისი – სამშაბათი, 12–16 საათი

მანანა ქანთარიას მასტერკლასი ახალგაზრდა მევიოლინეებისათვის

ევგენი მიქელაძის სახელობის №2 ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი 

25 ივნისი – სამშაბათი,19 საათი

ბათუმის საფესტივალო ორკესტრი დირიჟორი – მიხალის ეკონომუ – (საბერძნეთი)

პეტრე ჩაიკოვსკიუვერტიურა –ფანტაზია  „რომეო და ჯულიეტა“

ლუდვიგ ვან ბეთჰოვენი – საფორტეპიანო კონცერტი №1, დო მაჟორი,თხზ. 14

                                             სოლისტი – ელისო ბოლქვაძე 

26 ივნისი – ოთხშაბათი, 16 საათი

ნორჩი ტალანტების კონცერტი 

 

 

26 ივნისი – ოთხშაბათი, 19 საათი

კონცერტი საქართველოში საფრანგეთის საელჩოს პატრონაჟით.

ფრანგი პიანისტის ჟოფრუა კუტო სოლო კონცერტი–„საფორტეპიანო მუსიკის საღამო“

იოჰან ბრამსიპიესაფორტეპიანოსთვის118 №119 

შარლ ვალანტენ ალკანი – 30 საგალობელიპიესათხზ. 65, №6

ფრედერიკ შოპენიპოლონეზითხზ. 26, №1 დოდიეზმინორი 

სამიეტიუდიფორტეპიანოსთვისლაბემოლმაჟორითხზ.25, №1

დოდიეზმინორითხზ.25 №7

დომინორითხზ. 10 №12 

 

27 ივნისი –ხუთშაბათი, 18 საათი

ნორჩი ტალანტების კონცერტი 

27 ივნისი –ხუთშაბათი, 21 საათი

შეხვედრა კომპოზიტორ იოსებ ბარდანაშვილთან (ისრაელი–საქართველო)

 

28 ივნისი –პარასკევი, 19 საათი

I განყოფილება

საქართველოს კვარტეტი ”იბერი”

საქართველოს კულტურის სამინისტროს მხარდაჭერით

პროგრამა

ზ. ნადარეიშვილი – კვარტეტი №1

1.Adagio

2.Vivace

3.ad libitum quasi adagio

დიმიტრი  შოსტაკოვიჩი – კვარტეტი №9 თხზ.. 117

  1. 1.Moderato con moto
  2. 2.Adagio
  3. 3.Allegretto
  4. 4.Adagio
  5. 5.Allegro

 

II განყოფილება

ქართული ფოლკლორი

საპატიო სტუმრები

ანზორ ერქომაიშვილი

თემურ ქევხიშვილი

გომარ სიხარულიძე

რობერტ გოგოლაშვილი

გიორგი დონაძე

  1. 1.აჭარის სახელმწიფო ვოკალური ანსამბლი „ბათუმი“

                        „აჭარულიმაყრული

  1. 2.აჭარის ხალხური ცეკვის სახელმწიფო  ანსამბლი „ხორუმი“

                              ცეკვა – „ხორუმი“

  1. 3.ოზურგეთის ვაჟთა ვოკალური ტრიო „შალვა ჩემო“

                              „ჩვენ მშვიდობა“

  1. 4.შუახევის კულტურის ცენტრთან არსებული ვაჟთა ვოკალური გუნდი „შუახევი“

                              „აჭარული სატრფიალო“

  1. 5.ხულოს  კულტურის ცენტრთან არსებული ქორეოგრაფიული ჯგუფი „ბერმუხა“ 

                                ცეკვა „განდაგანა“

  1. 6.ქობულეთის კულტურის ცენტრთან არსებული ვოკალური ანსამბლი „ქობულეთი“

                                „ქობულეთური ნადური“

  1. 7.ქალაქ ბათუმის მერიის კულტურისა და ხელოვნების ცენტრთან არსებული ენვერ ხაბაძის სახელობის ქორეოგრაფიული ანსამბლი

                                  ცეკვა „იმერხეული“

  1. 8.აჭარის მელიტონ კუხიანიძის სახელობის სახელმწიფო ვოკალური ანსამბლი

                                  „აფხაზური სიმღერა“

  1. 9.აჭარის მელიტონ კუხიანიძის სახელობის სახელმწიფო ქორეოგრაფიული ანსამბლი

                                   ცეკვა „ქალ–ვაჟთა მთიულური“

  1. 10.ქედის კულტურის ცენტრთან არსებული ვოკალური ანსამბლი „ელესა“

                                      „ვოსა“

  1. 11.ქობულეთის ქორეოგრაფიული ანსამბლი „მხედრული“

                                     ცეკვა  „განდაგანა“

გამოკითხვა

მოგწონთ თუ არა ჩვენი საიტი?

კი - 77.1%
არა - 22.9%

სულ ხმები: 175
ხმის მიცემა ამ გამოკითხვაში უკვე დამთავრდა ში: 22 დეკ 2014 - 00:00
 ◄◄  ◄  ►►  ► 
იანვარი 2019
ორშ სამშ ოთხშ ხუთშ პარ შაბ კვ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

შესვლა

Limon Tour World Guide Tranzito